Żaluzje Plisowane

PRAKTYCZNE i wygodne w użyciu.

Produkcja oferowanych przez Shadow-System plis jest oparta przede wszystkim na renomowanym systemie Decomatic® niemieckiej firmy Benthin®. Najwyższa jakość detali i nowoczesność rozwiązań przekładają się na niezawodną i długowieczną eksploatację wyrobów gotowych. Niewątpliwie daje to przewagę nad innymi dostępnymi produktami na naszym rynku. Szerokie możliwości systemu pozwalają wykonać plisy na prawie każdy kształt i typ okna. Ze względu na swój ozdobny charakter, żaluzje plisowane predysponowane są do zastosowań w pomieszczeniach domowych, jednak ich uniwersalność i walory użytkowe sprawiają, że są częstym wyborem inwestorów. Wówczas montuje się je w przestrzeni biurowej i komercyjnej. W takich miejscach prezentują się estetycznie i doskonale pełnią swoją funkcję, chroniąc przed rażącym światłem słonecznym.

Decomatic® BASIC

Przeznaczony jest do okien o kształtach prostokątnych, pionowych rozwierno-uchylnych lub dachowych. Sprawdzona konstrukcja gwarantuje żaluzjom długoletnie, bezusterkowe działanie. Wysokiej jakości profile aluminiowe, plastikowe detale oraz efektowne tkaniny podkreślają ich estetykę. Żaluzje w stytemie Basic mogą być obsługiwane manualnie uchwytem (okna rozwierno-uchylne i dachowe) lub sznurkiem (tylko okna rozwierno-uchylne).
 • 6 wersji z obsługą uchwytem
 • 6 wersji z obsługą sznurkiem

Decomatic® COMFORT

Uzupełniony o program Decomatic® PLAFOND umożliwia wykonanie pełnej gamy produktów do wszystkich rodzajów okien: pionowych rozwierno-uchylnych, dachowych, świetlików oraz ogrodów zimowych (plafondy). W zależności od miejsca montażu i rodzaju okna, plisy mogą być obsługiwane manualnie: uchwytem, sznurkiem, łańcuszkiem, korbą lub zdalnie w przypadku napędu elektrycznego. Rozwiązania poprawiające komfort obsługi żaluzji wraz z elementami plastikowymi wykonywanymi z tworzyw o najwyższej jakości pozwalają zadowolić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Różnorodne kształty żaluzji (w liczbie ponad 100 form i kształtów) umożliwiają zastosowanie ich na każdym dostępnym na naszym rynku kształcie okna. Dzięki temu są to najbardziej uniwersalne wyroby w segmencie dekoracyjnej ochrony przed słońcem.

 • 48 wersji z obsługą uchwytową
 • 22 wersji z napędem elektrycznym
 • 16 wersji z obsługą sznurkiem
 • 12 wersji z obsługą łańcuszkiem
 • 8 wersji z mocowaniem stałym
 • 7 wersji obsługiwanych korbą

system 16 mm

Plisy 16 mm to idealne rozwiązanie do okien z płytkimi listwami przyszybowymi oraz do okien tarasowych przesuwnych, gdzie ze względu na ograniczoną ilość miejsca, nie można zastosować innych osłon przeciwsłonecznych. Cechą charakterystyczną plis 16 mm jest wąski profil uchwytowy zapewniający płynną obsługę plisy oraz specjalne dedykowane do tego systemu tkaniny o szerokości 15 mm (duetki 20 mm). do tego systemu tkaniny o szerokości 15 mm (duetki 20 mm).

W ofercie dostępne są dwa modele różniące się od siebie sposobem montażu:

 • plisa montowana na stopkach montażowych do listw przyszybowych
 • plisa montowana na bezinwazyjnych, samoprzylepnych listwach klejonych do ramy okna

Program SKYLIGHT

Plisa dachowa Coulisse Skylight to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie do okna dachowego, które idealnie wkomponuje się w wystrój każdego wnętrza. Zapewnia pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego przez okno. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy Ci na prywatności oraz komfortowym wypoczynku. Obsługa plisy odbywa się za pomocą dwóch ruchomych profili, jest lekka i płynna. Specjalne wgłębienia w profilach umożliwiają ich swobodne chwytanie i przesuwanie na całej wysokości plisy, pozwalając tym samym na zasłonięcie dowolnej części okna. Dostępne są w modułach, które zostały dopasowane do najbardziej popularnych wymiarów okien dachowych oferowanych przez europejskich producentów.

Tkaniny Plisowane

 • ponad 400 wzorów,
 • 4 stopnie transparentności,
 • 5 grup cenowych – S, 0, 1, 2, 3,
 • tkaniny o budowie plastra miodu lub klasycznej,
 • dekoracyjne oraz gładkie
 • z powłoką perłową lub metalizowaną,
 • trudnopalne wg normy DIN 4102 B1,
 • impregnowane o podwyższonej odporności na wilgoć,
 • plamoodporne,
 • zapewniające optymalne warunki pracy przy monitorach.
żaluzja plisowana uchwytowa

Obsługa
uchwytem

Komfortowo i precyzyjnie. Najbardziej popularna wersja obsługowa ze wszystkich oferowanych. Pełna regulacja za pomocą dwóch ruchomych profili. Do wyboru jeden z trzech rodzajów uchwytów – basic, modern i wersja metal z wymiennym dekoracyjnym elementem w kolorze systemu.

profil
obsługowy

Obsługa plisy odbywa się za pomocą dwóch ruchomych profili, które można ustawić w dowolnym miejscu. Specjalne wgłębienie w profilach umożliwia ich wygodne chwytanie i płynne przesuwanie na całej wysokości plisy.

obsluga profilem
plisy wyposażone w sznurki obsługowe

Obsługa
Sznurkiem

Praktyczny rodzaj sterowania, nawiązujący do klasycznych żaluzji. Niektóre modele plis wyposażone są w dwa sznurki obsługowe pozwalające niezależnie sterować górnym i dolnym profilem. Idealne do zastosowania przy drzwiach przesuwnych oraz do okien zamontowanych na dużej wysokości.

Obsługa
Łańcuszkiem

Innowacyjny system obsługowy bazujący na mechanizmie łańcuszkowym, zapewniający płynną regulację przesłonięcia okna. Zastosowanie takiego rozwiązania ułatwia obsługę plis montowanych na bardzo wysokich oknach.
plisy z mechanizmem łańcuszkowym
plisy z napędem elektrycznym

NAPĘDY ELEKTRYCZNE

Pełna automatyzacja żaluzji plisowanych możliwa jest dzięki bogatej ofercie napędów elektrycznych. Sterowanie kablowe, radiowe czy za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Zastosowanie napędu elektrycznego to komfort i wygoda, cicha praca, opcje programowania pracy żaluzji, możliwość integracji z systemami SMART HOME i wiele więcej. Z tego powodu takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością również w nowoczesnych przestrzeniach biurowych.

Żaluzje Plisowane
Dopasowane do kształtu okna

Jako profesjonalny dostawca systemów żaluzji plisowanych opartych na technologii DECOMATIC®, jesteśmy gotowi wyprodukować plisy w niestandardowych kształtach. Dokonując pomiaru okna według prostej instrukcji, możemy dopasować plisy praktycznie do każdego okna, oferując przy tym różne rodzaje obsługi: uchwytem, sznurkiem oraz łańcuszkiem. Istnieje również możliwość wyprodukowania plisy nieruchomej, montowanej na stałe w oknie.
plisy w niestandardowych kształtach
różne kształty okien
uchwyty bezinwazyjne - plisy

Zapomnij o wierceniu!
uchwyty bezinwazyjne

Specjalne uchwyty umożliwiające prosty montaż plisy na skrzydle okna bez konieczności wiercenia otworów w jego ramie. Zamontowana w ten sposób plisa może być w każdej chwili łatwo i szybko zdemontowana. Uchwyty bezinwazyjne da się zastosować do większości oferowanych plis.

BOGATA KOLEKCJA TKANIN

I RÓŻNORODNOŚĆ ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH

Shadow-System oferuje bogatą kolekcję różnorodnych tkanin. To ponad 400 wzorów: klasycznych gładkich, ozdobnych, utrzymanych w nowoczesnym wzornictwie, jak również tkaniny o zróżnicowanych właściwościach technicznych, w tym trudnozapalne. Oferta zawiera materiały o różnej przepuszczalności światła. Od tkanin transparentnych, poprzez półprzezroczyste, osłaniające przed niepożądanym wzrokiem, ale zapewniające dopływ światła dziennego, aż do tkanin Blackout – całkowicie zaciemniających wnętrze. Osobną grupę stanowią tkaniny typu Honeycomb o strukturze plastra miodu, dzięki którym całkowicie niewidoczne są sznurki systemowe.

Wybór odpowiedniej tkaniny, która osłoni wnętrze przed wpadającymi przez okno promieniami słońca, ma ogromne znaczenie. Stosując tkaniny Honeycomb (plaster miodu), znacznie poprawisz izolacyjność termiczną i akustyczną wnętrza. Poza parametrami technicznymi, które decydują o ilości przenikającego przez nie światła, warto również zwrócić uwagę na aspekt dekoracyjny. Tkanina w odpowiednim kolorze nie tylko udekoruje okno, ale będzie również stanowiła istotny element w wystroju całego pomieszczenia.

TKANINA HONEYCOMB

IDEALNA TEMPERATURA TWOJEGO POMIESZCZENIA

Tkaniny typu HONEYCOMB są to modele plisowane o charakterystycznej strukturze plastra miodu. Dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy materiału, otwory potrzebne do prowadzenia sznurków systemowych, jak i same sznurki są zupełnie niewidoczne. Taka budowa tkaniny posiada również doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu pomieszczenie w lecie mniej się nagrzewa, natomiast zimą strata ciepła poprzez szyby jest znacznie mniejsza. Tym samym tkaniny typu HONEYCOMB pomagają w utrzymaniu komfortowej temperatury powietrza oraz zapobiegają nadmiernej utracie ciepła, zmniejszając tym samym koszty ogrzewania.
tkaniny typu honeycomb

Przykładowe Inspiracje